Technické plyny

Zajistíme pro vás:

plyny pro MIG/MAG svařování
plyny pro TIG svařování
plyny pro plamenové svařování

propan-butan

propan

  • GENIE

Lahev byla speciálně vyvinuta pro potřeby zákazníků, kteří lahve často přenášejí a potřebují mít absolutní kontrolu nad obsahem plynů v lahvi. Mezi zásadní vlastnosti lahve patří její nízká hmotnost, které konstruktéři dosáhli pomocí tenkostěnného ocelového jádra obaleného kompozitovou vrstvou. Další nespornou výhodou je technologie 300 bar, která při umožňuje zvýšit objem plynu při zachování stejného vodního objemu oproti klasické ocelové lahvi 20l 200 bar. Pomocí revolučního prvku na lahvi v podobě digitálního displeje pak uživatel snadno zjistí kolik plynu mu ještě zbývá a po jako dobu lze s plynem ještě pracovat.

 

  • EVOS

Svým jedinečným multifunkčním ventilem EVOS™ Ci definovala společnost Linde nový standard pro výkon, rozsah použití a bezpečnost. Ventil EVOS™ Ci byl konstruován tak, aby vyhovoval náročným potřebám zákazníků, a jednotlivé inovace jsou podpořeny několika patenty. Multifunkční ventil EVOS™ Ci umožňuje uživatelům rychlou a přehlednou práci s důrazem na maximální bezpečnost a ergonomii. Díky svým vlastnostem je ventil EVOS™ Ci ideálním partnerem pro bezpečnou, rychlou a pohodlnou práci s technickými plyny.

Ukazatel aktuálního obsahu pro pohodlnější a snadnější použití

EVOS™ Ci je opatřen ukazatelem aktuálního tlaku plynu v lahvi, který šetří uživatelům čas. Umožňuje totiž uživatelům odečíst obsah plynu v lahvi jedním pohledem, aniž je třeba připojovat redukční ventil.

Páka otevírání ventilu pro rychlejší a bezpečnější práci

EVOS™ Ci je vybaven novou pákou usnadňující rychlé otevření či zavření ventilu, která uživateli umožňuje rozeznat již z dálky, zda je ventil otevřen či uzavřen. Pomocí dvou rychlých kroků mohou uživatelé – i když mají na rukou rukavice – bez problémů stisknout pojistku a zvednutím páky otevřít lahvový ventil, nebo snadno stlačit páku a tím lahvový ventil uzavřít – rychle a spolehlivě.

Robustní kryt EVOS™ Ci

Ventil EVOS™ Ci přichází na trh se speciálně navrženým krytem, který je zkonstruován pro široké využití a bezpečnost. Spolehlivě chrání ventil pro případ náhodného nárazu či pádu.

Ergonomická konstrukce pro pohodlné zvedání a manipulaci zaručující uživatelům větší bezpečnost
Ramena krytu jsou navržena tak, aby poskytovala uživateli optimální úchop při manipulaci s lahví. Vrchní zakončení krytu ventilu je zkonstruováno pro lepší manipulaci a umožňuje snadnější a bezpečnější přemístění lahve na krátkou vzdálenost a bez nutnosti nasazování ocelového kloboučku.
Konstrukce krytu ventilu spolu se speciální patentovanou výztuhou je navržena tak, aby umožnila bezpečné a pohodlné zdvihání lahví jeřábem.

Bezpečnostní pojistka

Bezpečnostní pojistka vylučuje riziko náhodného otevření ventilu – například během přepravy.

Pracovní tlak 300 bar
 
EVOS™ Ci pracuje s technologií 300 bar, takže se do lahve vejde více plynu než v případě lahve stejného vodního objemu využívající technologii 200 bar. To znamená, že uživatel vykoná s jednou lahví více práce, což v konečném důsledku ušetří čas, náklady a manipulaci s lahvemi.

  • LISY®tec

Při manipulaci a přepravě lahví s technickými plyny vždy existuje jisté riziko poškození lahvového či redukčního ventilu. Proto je součástí lahve LISY®tec i robustní ochranný kryt, který spolehlivě chrání lahvový i redukční ventil a garantuje tak maximální bezpečnost lahve i při jejím případném pádu. Ochranný kryt navíc obsahuje i ergonomicky tvarovaný úchyt pro snadnější manipulaci s lahví. Kompaktní rozměry, nižší hmotnost a lepší stabilita předurčují lahev LISY®tec pro použití i na menších svářečkách. Díky přehlednosti a velmi snadnému užívání pomáhají lahve s ventily LISY®tec vytvářet příjemné a bezpečné pracovní prostředí, kde se pracovníci mohou plně soustředit na své aktuální úkoly.

Linde Gas nabízí lahve LISY®tec zejména pro zákazníky, kteří svařují ochrannými atmosférami. LISY®tec je tak k dispozici s ochrannými plyny řady Corgon (Corgon 10, Corgon 18 a Corgon 13S4), Cronigon (Cronigon S3) i Argon 4.6.